Skip to main content

IMPACT

קרן JTLV מחזירה באהבה לקהילה

המרחב החברתי בקולוסיאום

המרחב החברתי בקולוסיאום אתר העמותה

מבנה “הקולוסיאום” ידע עליות ומורדות מאז שנחנכה כיכר אתרים בשנות השבעים. בשנים האחרונות פעל בו מועדון חשפנות ידוע לשמצה, שהפך מוקד להחפצה של נשים וניצולן. עם רכישת הבניין על ידי חברת JTLV החליטו בעליה שלא לאפשר את המשך קיומו של המועדון ולהקדיש את המבנה לפעילות חברתית באמצעות חברה לתועלת הציבור "כל אחד ממקומו".עמותת "המרחב החברתי" לקחה על עצמה לבצע תיקון: ממקום אפל למרחב שמאיר החוצה; ממקום של ניצול והחפצה למרחב מכבד ומעצים; מעסק ציני ונצלני למבנה של עשייה חיובית ונתינה הנובעת מתוך ערכים יהודיים ותחושת שותפות גורל ישראלית.קומת הכניסה והקומה העליונה משמשות כחלל עבודה משותף לארגונים חברתיים, וכחלל לאירועים אשר מארח גם תערוכות מתחלפות. הארגונים המתארחים מקבלים ערך מוסף וייחודי באמצעות הפעלה של מרכז הדרכה והכשרה לארגונים חברתיים בנושאי תוכן רוחביים: שימוש בטכנולוגיה, גיוס משאבים, עבודה מול הממשלה וכו'.בנוסף, פועל במקום מרכז מבקרים חינוכי, אשר מארח קבוצות של צעירים מהארץ ומהעולם, המבקשים לעסוק וללמוד על צדק, תיקון עולם ונטילת אחריות, ומתוך מטרה להכיר את החזון והפעילות החברתית ותחושת הזהות והשייכות שהמקום מקדם.הקומה התחתונה של הבניין כוללת מטבח לימודי, המארח קורסי הכשרה לנשים וצעירים בסיכון, והמעניק להם תעודת מקצוע, במטרה לשבץ אותם במקום עבודה מכבד ולטפח תכונות אופי נדרשות לשוק העבודה כגון בטחון עצמי, התמדה, חריצות וכו'.

אתר העמותה

ג'ינדאס

ג'ינדאס אתר העמותה

העמותה להתחדשות עירונית חברתית מתמחה בהובלה, תכנון וביצוע של התחדשות עירונית הנעשית בהשתתפות הקהילה המקומית ומביאה לידי ביטוי את צרכי התושבים, באמצעות תכנון אדריכלי וכלכלי מותאם ושימוש בכלי מימון מגוונים וחדשניים. היא הוקמה בשנת 2012 במטרה לקדם מוביליות חברתית באמצעות תהליכי התחדשות עירונית פיזיים וקהילתיים, בדגש על הפריפריה הגיאוגרפית חברתית בישראל. על פי מודל העבודה של העמותה, שילוב הגישה החברתית בתכניות להתחדשות עירונית היא אבן יסוד ביצירת שינוי בר קיימא. יישום הגישה נשען על הכרת הקהילה והעצמתה. העצמה זו תביא לחיזוק הלכידות והסולידריות הקהילתית, חיזוק היכולת של הקהילה להנהיג את עצמה ולפתור בעיות, וביסוס יכולת ליצור עולם ערכים משותף וזהות מקומית.המודל על פיו פועלת ג'ינדאס הינו התאמה של מודל אמריקאי שפותח על ידי חברת McCormack Baron Salazar המיושם ברחבי ארה"ב מעל 40 שנה, ומבוסס על תפיסה הוליסטית המשלבת את הפעילות הקהילתית בתהליך ההתחדשות העירונית כבר בשלב התכנון הראשוני. ייחודו של המודל הוא בהבנה  כי המפתח למוביליות חברתית הוא שילוב בין אוכלוסיות מרובות אמצעים לבין אוכלוסיות מוחלשות, וכי יש לראות את נושא הדיור בפרספקטיבה של התחדשות השכונה כולה ובתוכה גם מוסדות חינוך, מרכזים קהילתיים ומסחריים והמרחב הציבורי כולו בראייה ארוכת שנים. המודל מאפשר התחדשות עירונית בשכונות בעלות ערכי קרקע נמוכים, תוך שמירה על מקומה וקיומה של האוכלוסייה הוותיקה לצד התושבים החדשים המצטרפים לשכונה. חברי הצוות של JTLV נמצאים בוועד המנהל של עמותת ג'ינדאס ומסייעים בפיתוח המודלים הכלכליים אשר מאפשרים להוציא לפועל את הפרויקטים, בעבודה מול ספקים וגופים רלוונטיים, שותפים ומול הרשויות.

אתר העמותה

רוח חדשה

רוח חדשה אתר העמותה

בשנת 2014, מיד לאחר רכישת בית אליאנס ההיסטורי,  השמישה JTLV את המבנה אשר היה מוזנח שנים רבות ושימש בעיקר כמוקד משיכה לחסרי בית, טיפוסים מפוקפקים וכו'.לאחר מכן השכירה JTLV את המבנה המדהים לעמותת רוח חדשה ללא תמורה בכדי שזו תקיים בו את פעילותה עד לתחילת עבודות הבנייה. מאז הפך המבנה לשוקק ולמוקד משיכה משמעותי.רוח חדשה היא עמותה שפועלת לחזק את מעמדה של ירושלים כעיר בירה מעוררת השראה, מושכת ורלוונטית לצעירים. בית אליאנס משמש כבסיס האם של רוח חדשה וכחממה להיווצרות קהילה יוזמת, יצירתית ומקצועית בירושלים. הבית משכן 14 קולקטיבים של 200 אמנים הפועלים מתוך חללי עבודה משותפים ומעודד יצירה ירושלמית מקורית. הבית הוא משכן לתערוכות אמנות, הופעות חיות, מסיבות ואירועי תוכן ותרבות.

אתר העמותה

החוט המשולש

החוט המשולש אתר העמותה

עמותת החוט המשולש הוקמה בשנת 1999 על ידי יגאל ודנה גולדשטיין במטרה להעניק סיוע רגשי ומקצועי לבני נוער וצעירים/ות בסיכון גבוה (גילאי 14-25) מכל רחבי הארץ. צעירים/ות שנשרו ממסגרת חינוכית; חסרי בית; אלה המכורים לסמים ואלכוהול; צעירים שפנו לפשע וזנות כדי לפרנס את עצמם; קורבנות להתעללות פיזית/מינית; ואחרים. העמותה מספקת תמיכה, הכוונה, מרחב בטוח, ייעוץ וסנגור לצעירים המנותקים ממשפחותיהם ומתמודדים עם מגוון רחב של נושאים המונעים מהם לנהל חיים נורמטיביים.העמותה פועלת בשיתוף משרד הרווחה ובפיקוחו, ומפעילה פריוקטים פורצי דרך למען אוכלוסייה זו המלווים כולם על ידי עובדים סוציאליים ומטפלים מנוסים ומוסמכים. תכנית השיקום של העמותה מציעה לבני נוער ולצעירים/ות בסיכון תמיכה נפשית ופיזית, סיוע והכוונה לחיים נורמטיביים, ומתן כלים להעצמה, שיפור הביטחון העצמי ומימוש הפוטנציאל. JTLV עושה עם עמותת החוט המשולש שיתופי פעולה רבים, כגון שילוב נערים ונערות העמותה כעובדים בנכסי החברה וכו'.

אתר העמותה

עב

| EN